İletişimin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

 

İnsanların birbirleriyle etkileşime geçebilmeleri, bir duygu paylaşabilmeleri için mesaj çok önemlidir. Tarih öncesi devirleri organize ettiğimizde o zamanlar bile mesaj vardı doğrusu mesajsiz hayat asla bir şekilde düşünülemez.

İletişimin insan hayatına sağladığı bir oldukça yarar vardır. Hızla gelişen teknolojinin günden güne yenilenmesi, gelişmesi iletişim anlayışınıda doğrudan etkilemekte ve değiştirmektedir. İletişim bir sosyal ihtiyaç olduğu kadar insanların birbirleri ile paylaşımda bulunmaları, haberleşebilmeleri için gerekli bir unsurdur.

İnsan yapısı gereği bildirişim kurmadan yaşayamaz. Yakınındaki kişiler ile devamlı iletişim halinde olmalı, sosyal anlamda paylaşımlarda bulunmalı beraber olmalıdır. İletişim kuramayan bir insan bir tek kalmış anlamına gelir.

İnsanın bildirişim kurması onun sorunsuz bir hayat yaşayabilmesi için gereklidir. İletişim problemi çeken kişilerde ruhsal bozukluklar, sıhhat sorunları benzer biçimde bir çok sıkıntı görülmektedir. Her süre hayata pozitif yönde bakmalı bildirişim kurma çabasında olmalıyız.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkçemizi Nasıl Koruruz?

Pts Eyl 30 , 2019
Milletlerin sahip olduğu en önemli değerlerlerinden biri dilidir. Diline sahip çıkan milletler varlıklarını devam ettirebilirler. Bu yüzden her ülke kendi dilinin geliştirilmesi ve yayılması için çalışmalarda bulunmaktadır. Günümüzde gelişen bir dünyanın parçası olmak önemlidir. Çevremizdeki her şey geliştiği gibi lügatımızda gelişiyor. Yabancı dillerin etkisi her geçen gün Türkçemize zarar vermektedir. […]