Türkçemizi Nasıl Koruruz?

Milletlerin sahip olduğu en önemli değerlerlerinden biri dilidir. Diline sahip çıkan milletler varlıklarını devam ettirebilirler. Bu yüzden her ülke kendi dilinin geliştirilmesi ve yayılması için çalışmalarda bulunmaktadır.

Günümüzde gelişen bir dünyanın parçası olmak önemlidir. Çevremizdeki her şey geliştiği gibi lügatımızda gelişiyor. Yabancı dillerin etkisi her geçen gün Türkçemize zarar vermektedir. Yeni giren kelimelerden dolayı dilimizi neredeyse unutacak hale geliyoruz. Türkçe karşılığı olan yabancı kelimeleri kullanmamalıyız. Türkçe kullanılacak kelimeler hem dilimize bununla birlikte kültürümüze haiz çıkmaktır. Ulusal birlik beraberliğin sağlanması için dil her şeyin temelini oluşturmaktadır. Dilin doğru kullanımı ulusumuzun daha ilerilere taşınmasında destek sunar. Yaygınlaşan dilimiz kültürmüzün, anane ve göreneklerimizinde insanlar tarafından benimsenmesi sağlanır. Vatana, topraka, ülkeye bağlılık her geçen gün artar.

 

Türkçenin korunması dilimizin gelişmesi daha güzelleşmesini sağlar. Gençler özellikle dilimizi doğru kullanarak örnek olması gerekir. Dilin önemi toplumsal açıdan değerlere sahiptir. Türkçe konuşarak insanoğluı özendirmeliyiz, kullandıkları yabancı kelimelerden uzaklaşarak yalın haliyle mevzuşmaları gerekir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Güzel Konuşma (Kompozisyon)

Sal Eki 1 , 2019
Konuşma, kişinin kendi çevresindekilerle iletişim kurmasının en yaygın, en etkili ve en pratik yoludur. İnsan bir gerçeği açıklamak, bildiklerini öteki insanlara öğretmek, deneyimlerini paylaşmak, varlığını kanıtlamak, ilgilendiği mevzuları öğrenmek, toplumsal etkileşimde bulunmak, duygularını ve düşüncelerini başkalarına aktarmak için konuşma ihtiyacındadır. Bu ihtiyacın en güzel şekilde karşılanması ise güzel mevzuşmanın önemine […]